19 Mayıs - 5 Gün Tatil

19 Mayıs - 5 Gün Tatil

Sonunda 19 Mayıs tatiline çıkabildim. Cumadan salıya kadar sürecek olan bu süreçte kaçırdığım şeylere bakayım. Yarı yıl tatilinden beri kendimi bir blogcudan çok bir tasarımcı olarak görüyordum ve uzun süreli bloglayamayışım beni ziyadesiyle üzüyordu. Okulumda yatılı okumam gündemi takip etmemi çok zorlaştırdı ve bu nedenle yazacak malzemem de hiç olmadı, vaktim de.
Bu uzun süre içinde neler olmuş şimdi bunları inceleyelim.

FACEBOOK TÜRKÇE OLDU; Artık Türkiyedeki en yaygın sitelerden biri olan facebook, translations eklentisi ile Türkçe yapılabiliyor. Bununla ilgili anlatım için: Wolkanca'ya bağlan!

sedran.pcdostu.com; Kişisel blog sayfamı açtım, bundan sonra tasarım yönü çok gelişmiş ve pcdostu.com konularını kapsamayan bir blog sayfam var. İlgili yazı ve site adresi.

4. E-Dream Yarışması; Fatih kolejinin düzenlediği web tasarım yarışmasına dandik bir web sitesi hazırlayıp gönderdim fakat başarı gösteremedim, sağlık olsun, daha öğreneceğim çok şey varmış. Bu yarışma sayesinde web sayfaları için flash ve css'nin önemini görmüş oldum ve CSS yönüm ile ufkum genişledi.

Youtube ve Türk Mahkemeleri; Bu uzun süre içinde durumu bir türlü netlik kazanamayan Youtube sorunu da çözülemedi. Birkaç kere kapanıp açılan youtube hala kapalı. Youtube'un kapanması da benim sitemde olduğu gibi tüm sitelerde de yasak sitelere girme anlatımlarına hit rekorları kırdırıyor.
Farklı DNS Sunucuları kullanarak yasak sitelere girmek için tıklayın.
İlgili yazılar: link1, link2, link3

Dreamweaver; Daha önce hiç kullanmadığım Dreamweaver programının ne kadar büyük bir nimet olduğunu bu sene okulumda öğrendim. Okul web sayfamızın tasarımı ve içeriğiyle ilgilenen değerli İsmail Hocam(Fizik Öğretmenimiz)'a yardımcı olurken gördüğüm ve kısa sürede kullanımını öğrendiğim Dreamweaver, gerçekten çok büyük bir nimet. Program HTML, ASP, CSS gibi web tasarım dillerini destekliyor, programın en sevdiğim yönü, kodları renkli göstererek tasarımcının işini kolaylaştırması ve CSS kodlarının çoğunu bilmesi, ayrıca çoğu html kodunun bir kısmını yazdığınızda o gerisini otomatik tamamlıyor. Programın kullanımı...

Blog Ödüllleri; blogodulleri.com tarafından düzenlenen 2008 Blog Ödülleri yarışması sonuçlanmış. 10 kategoride yarışan bloglardan her kategorinin ilk üç bloguna ödüller verilmiş. Yarışma sonuçları.

forum.damacana.org; Damacana.org sahibi Erdal Abi, blog küreye faydalı olabilecek bir forum açmış. Forum içeriği blog geliştirme, blog haberleri gibi blogcuları ilgilendiren konular. Blog küreye hayırlı olmasını dilerim. Ayrıca ne sakıncası varsa Milli Eğitim Bakanlığına bağlı internet kullanan okullarda damacana.org açılmıyor. Bu da bir dipnot.

Popomundo ve Goalunited; Bu kısım kimleri ilgilendirir bilmem ama, yakın zamanda benim oynadığım online oyunlardan Popomundo adını popmundo olarak değiştirdi ve Goalunited'da iyi bir güncelleme ile oyunu bayağı geliştirdi.

Gözü Bozmuşuz Yahu; Bu arada kendimden biraz bahsedeyim, internet ve bilgisayar beni öyle bir sarmış ki gözüm bozulmuş haberim yok :) Gözlüğü taktım gözüme. Bire bir miyopum :)

Eda Suner Kapanıyor; Pek sevgili Eda Ablamız hobi dalında blog ödülünü de almış ama blogunu kapatıyor. Bloguna girdiğimizde son bir veda yazısı ile karşılaşıyoruz :(

Bu yazıyı beğendiyseniz RSS akışına abone olarak yeni yazılarımızı e-posta aracılığıyla takip edebilirsiniz. Bu link ile abone olabilirsiniz.

0 yorum var.: