Geçici Mail Adresi Alın - Spamlardan Korunmak

Geçici Mail Adresi Alın - Spamlardan Korunmak

Bir arama yaptınız ve çok gerekli bir bilgi için çok gereksiz bir foruma üye mi olmanız gerekiyor? Ve forumların reklam amaçlı kullanıcılarına sürekli spam mailler gönderdiğini de biliyorsunuz.. İşte böyle durumlarda illa kendi mail adresinizi yazmak zorunda değilsiniz, geçici mail servislerinden faydalanabilirsiniz...

Bu yazıda teknodergi'de rastladığım birkaç Türkçe geçici mail servisinden bahsedeceğim. İlk olarak neymiş bu geçici mail servisi?
Geçici mail servisi, siz siteye girip talepte bulunduğunuz anda size bir mail adresi oluşturur. Bu mail adresi gerçekten de geçici olup, sağlayan servise göre bir süresi vardır(15 dk, 30dk, 1 saat, 24 saat vs...). Bu süre dolduktan sonra artık böyle bir mail adresi olmayacaktır. Bu ne mi işe yarar? Bir foruma üye olurken bu mail adresini alırsınız, üyelik formuna yazarsınız, üyeliğinizi gerçekleştirdiğinizde onay maili geçici mail adresinize gelir.. Hesabınızı onaylar rahatça forumdan bilgileri sömürürsünüz.. Daha sonra mail adresinizin süresi dolar ve hesap güm! Ama forum hesabınızı kullanmaya devam edersiniz :)

İşte birkaç Türkçe Geçici Mail Servisi;

Bu yazıyı beğendiyseniz RSS akışına abone olarak yeni yazılarımızı e-posta aracılığıyla takip edebilirsiniz. Bu link ile abone olabilirsiniz.

1 yorum var.:

ByQuad dedi ki...
18.06.2008 11:07  

dandikmaili bende uzun zamandır kullanıyorum