İndirmelerinizi FlashGet ile Hızlandırın

İndirmelerinizi FlashGet ile Hızlandırın

Flash Get programı ile indirmelerinizi internet bağlantınızın izin verdiği maximum hız ile yapabilirsiniz. Türkçe olması nedeniyle sizlere 1.9 sürümünün linkini veriyorum, ama eski sürüm kullanmam derseniz kurulumu çince kendisi ingilizce olan 2.5 beta sürümünü de bulabilirsiniz.

Flash Get'i indirip kurduktan sonra indirmelerinizde artık klasik internet explorer download penceresi yerine flash get penceresi açılacak. Başlangıçta sizin hoşunuza gitmeyebilir bu ama flash get ayarlarından herşeyi yapabilirsiniz.

Öncelikle size Flash Get linki vereyim: burdan

Bu videoyu indirip izleyerek de Flash Get'in nasıl yükleneceğini ve nasıl Türkçe'ye çevrileceğini görebilirsiniz: burdan

Yükledikten ve Türkçe'ye çevirdikten sonra "Araçlar" menüsünden "Varsayılan İndirme Özellikleri...(Alt+Ctrl+O)" seçeneğine tıklayarak açılan pencereden Kayıt Yeri'ni masaüstüne yada başka bir yere ayarlayabilirsiniz. Böylece indirdiğiniz dosyalar ayarladığınız mevkiye kayıt olacaktır.

Eğer firefox kullanıyorsanız, Flash Get firefox indirmelerini otomatik olarak algılamaz, bunun için firefox'a Flash Got isimli eklentiyi kurmalısınız: burdan
Eklentiyi kurduğunuzda Firefox'u yeniden başlattığınızda eklentiniz çalışmaya başlayacaktır. Firefox menüsünde Araçlar>FlashGot seçeneği ile de FlashGot ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Ben size kendi firefox-flashgot ayarlarımı da göstereyim:
-Firefox menüsünde Araçlar>FlashGot>Diğer Ayarlar yoluyla flashgot ayarlarına giriyoruz.
-İndirmeler sekmesine gidip, "İndirmeleri Otomatik Başlat" ve "Tüm İndirmeleri FlashGot ile Yap" seçeneklerini işaretlerseniz, artık bir program linkine tıkladığınızda FlashGet indirme penceresi açılacaktır. Tabi eğer Genel sekmesindeki İndirme Yöneticisi Flash Get olarak ayarlanmışsa :)

Bu yazıyı beğendiyseniz RSS akışına abone olarak yeni yazılarımızı e-posta aracılığıyla takip edebilirsiniz. Bu link ile abone olabilirsiniz.

0 yorum var.: