Turk F16'lari Bu Gece Kuzey Irak'i bombaladi

Turk F16'lari Bu Gece Kuzey Irak'i bombaladi

Çok şükür, Türk silahlı kuvvetleri sınır ötesi operasyona kesin olarka başladı, bu gece (16 Aralık 2007) Diyarbakır'daki ve bazı batı illerimizdeki hava üslerinden kalkan gece görevi yapmaya imkan tanıyan lantirn sistemleriyle donatılmış toplam 50 F16 savaş uçağı Kuzey Irak'taki bazı PKK kamplarını bombaladı, gece saat 01.00'da başlayan hava operasyonu gece saat 04.15 sularında uçakların üslerine geri dönmesiyle sona erdi... Operasyonda
Kandil'in yanı sıra Zap, Avaşin ve Hakurk bölgeleri bombalandı! Daha sonra da topçu ateşi başladı ve PKK kamplarına bu gece çok büyük zarar verildi, yerle bir edildi...
Sonunda başladık, hayırlı olsun, Allah devamına erdirsin ve başarılar diliyorum Türk Silahlı Kuvvetleri'ne, Allah size kolaylık versin, bizler bu memlekette rahatça gezip, rahatça okuyorsak, rahatça yiyip içip, rahatça uyuyorsak herşey sizin sayenizde...
Genelkurmay'ın açıklaması şöyle:
"Irak'ın kuzeyindeki Zap, Avaşin, Hakurk bölgeleri ile derinlikteki Kandil Dağı'nın Irak tarafında kalan kesimlerinde tespit edilen PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne ait hedefler, Türk Hava Kuvvetleri savaş uçaklarının 16 Aralık 2007 günü saat 01:00'dan itibaren uyguladığı, geniş kapsamlı bir hava harekatı ile vurulmuştur.
Hava harekatına katılan uçaklarımız, saat 04:15 itibarıyla emniyetli bir şekilde üslerine dönmüşlerdir.
Uçakların operasyon bölgesini terk etmelerini müteakip, Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uzun menzilli silahlarla, Irak'ın kuzeyinde belirlenmiş hedeflerin ateş altına alınmasına devam edilmiştir.
Türk Silahlı Kuvvetlerine verilen yetki çerçevesinde icra edilen operasyonlar, askeri ihtiyacın gereklerine göre kararlılıkla devam edecektir. Baştan beri açıklandığı gibi, operasyonlar tamamen PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne yönelik olup; Irak'ın kuzeyinde yaşayan halka ve düşmanca harekette bulunmayan yerel gruplara karşı değildir.
Genelkurmay Başkanlığınca daha önce duyurulduğu gibi, değerli basın mensuplarının operasyon alanlarına girmemeleri, can güvenlikleri açısından önem arz etmektedir"

Bu yazıyı beğendiyseniz RSS akışına abone olarak yeni yazılarımızı e-posta aracılığıyla takip edebilirsiniz. Bu link ile abone olabilirsiniz.

2 yorum var.:

Bülent KARASU dedi ki...
31.01.2008 09:40  

ne zaman dinecek bu acı

Sedran dedi ki...
31.01.2008 09:42  

uzun süreceğe benziyor bunların kökü kurumaz kolay kolay ama kısa sürer inşallah :(