Windows Live Hotmail İlerde 5 gb olacak !

Windows Live Hotmail İlerde 5 gb olacak !

Son zamanlarda, diğer e-posta servislerine göre daha kısıtlı bir alan ayırdığı için eleştirilen Microsoft, eleştirileri dikkate alarak atağa geçmiş gibi gözüküyor. Microsoft, son yaptığı açıklamaya göre, Windows Live Hotmail'in alanını tam 5 GB'a yükseltecek ve böylece internette toplam 1 DVD'den daha fazla veriyi saklayabileceğiz.

Windows Live Mail ile başlayan ve adını Windows Live Hotmail'e çeviren Microsoft servisi, 2 GB'lık alanı ile birçok kişiyi tatmin etmişti. Ancak, Google'ın rakip servislerinden biri olan Gmail, kullanıcılarına 2 GB'dan daha fazla bir alan sunuyor ve Microsoft'u gölgede bırakıyordu. Tabii ki, Yahoo! ve Lycos servisleri de bu savaşta yer alıyor ve Microsoft ile kıyasıya yarışıyorlardı. Bu yarışın sonu nereye gider bilinmez ama, bugünlerde gündeme gelen sınırsız alanlar yakın gelecekte çok fazla yaygınlaşacak.
KAYNAK:CHİP ONLİNE
---------------------by sedran----------------------------
Oha diycem bu duruma haydi yapıyosunuz da aklım ermiyor, yani 5gb 5gb verilen alan milyonlarca kullanıcısı olan bir sisteme nasıl bir yük getirecek, yani o kadar alanı nereden buluyorlar kafam almıyor bu kadarını doğrusu... Ne diyelim ki bunun üzerine GMail de birşeyler yapar artık koskoca google, microsoft'un altında kalmaz ya =) ama gmailin alanı bana yeter de artar bile, o yavaş hotmail sistemini hayatta tercih etmem isterse 25 gb versin =)

Bu yazıyı beğendiyseniz RSS akışına abone olarak yeni yazılarımızı e-posta aracılığıyla takip edebilirsiniz. Bu link ile abone olabilirsiniz.

1 yorum var.:

Adsız dedi ki...
13.12.2007 17:59  

bende hotmaili tercih etmem
zaten gmail'de
56221 megabytes (ve hala artmakta olan) hafızası var zaten