Gizlediğiniz Klasör Hiçbir Şekilde Görünmesin( Ne aramalarda, ne orda, ne burda )

Gizlediğiniz Klasör Hiçbir Şekilde Görünmesin( Ne aramalarda, ne orda, ne burda )

C:\ içinde yeni bir klasör oluşturuyoruz ve ismini istediğimiz gibi ayarlıyoruz, daha sonra;
Başlat>Çalıştır a giriyoruz, oraya attrib +s +h C:\gizleyeceğimiz klasörün adı şeklinde komutumuzu yazıyoruz ve enter'a basıyoruz... Bu kadar.. Bu klasör artık ne aramalarda, ne de C:\ içinde görünecek... Artık bir kişi bilgisayarda arama yapıp, bu klasörün adını, veya klasörün içinden herhangi bir dosyanın adını, uzantısını falan da yazıp arama yapsa, bu klasör hiçbir şekilde görünmeyecek... Siz de klasörünüze girerken adres çubuğuna, C:\gizlediğiniz klasörün adı şeklinde yazarak gireceksiniz...
Ayrıca bu klasörü gizlilikten çıkarmak istiyorsanız, artık görünsün istiyorsanız, çok özlediyseniz (:D) Başlat>Çalıştır a girip attrib -s -h C:\gizlediğiniz klasörün adı şeklinde komutu yazıp enter'a basıyoruz, dosyamız geri geliyor..

Bu yazıyı beğendiyseniz RSS akışına abone olarak yeni yazılarımızı e-posta aracılığıyla takip edebilirsiniz. Bu link ile abone olabilirsiniz.

2 yorum var.:

huso_cosmen dedi ki...
20.07.2008 16:17  

ai ben gizledim ama klosöre gizlilk yaptım sonra gitti ama sonra bulamadım

Sedran dedi ki...
21.07.2008 10:15  

Klasörü nereye koymuştun ona göre işte diyelim C'ye koydun, internet explorer'a gir adres satırına C:\klasörün adı şeklinde yaz klasörün adı kısmına gizlediğin klasörün adını yaz.