Firefox 3, yenilikleri ve resimleri...

Firefox 3, yenilikleri ve resimleri...

Firefox III çıkmadan piyasaya resimleri düştü, işte sizin için CHİP ONLİNE'dan alıp düzenlediğim yazı ve resimler...

Internet Explorer'ın güçlü rakiplerinden Firefox, yeni sürümü ile hatrı sayılır yenilikler getirecek


Firefox'un bir sonraki sürümü geliştirilmiş koruma özelliklerine sahip olacak. Haberi ise güvenlik şefi olan Window Snyder, İngiliz web sitesi techworld ile yaptığı röportajda bildirdi.

Genişletilmiş güvenlik sertifikalarına (EV-SSL) verilen desteğin yanında bir kötü yazılım engelleyicisi de entegre edilecek. Bu özellikle Snyder web sayfasına göre zararlı yazılımların kurulmasını engelleyecek. Burada veri tabanı olarak Google'ın kötü yazılım kara listesi temel alınacak.

Buna ek olarak Firefox 3'ün yeni indirme yöneticisi ile ilgili yenilikler ortaya çıktı. Yapılan indirmeler gelecekte daha iyi düzenlenecek ve entegre arama özelliği ile daha rahat bulunabilecek.

Popüler web tarayıcı Firefox'un yeni sürümünden ekran görüntüleri karşınızda


Bundan böyle yeni Firefox indirme yöneticisi indirmeleri bitmiş, aktif ve iptal edilmiş indirmeler şeklinde sınıflandıracak. Arama özelliği sayesinde indirilen dosyalar hızlıca bulunabilecek. Info (Bilgi) ikonuna bir tık ile indirilen dosya hakkında ekstra bilgiler gösterilecek.


Bundan böyle Mozilla, kullanıcılarını zararlı sitelerden korumak amacıyla Google ile beraber çalışacak.


Artık web sayfalarını yer imi olarak kaydetmek için sadece adres satırının yanındaki ikona bir tık yeterli olacak. Kendiliğinde açılan menü ile web sayfaları isteğe göre sıralanabilecek. En çok sevdiğiniz web sitelerini daha çabuk bulabilmek için onlara anahtar kelimeler atayabileceksiniz...


Firefox'un araç çubuğunun ismi "Bookmarks & Tags" (Yer İmleri ve Anahtar Kelimeler). Bu araç çubuğu tüm kaydedilmiş yer imlerine tıklamayı ve …anahtar kelime atanmış siteleri arama fonksiyonu ile hemen bulmanızı sağlıyor.


Firefox 3'te RSS bildirimlerine abone olmak veya bildirimleri hemen çağırmak arasında seçim yapmanız gereken bir menü bulunacak.


Bu tip kayıtlar yüklenmiş uygulamaya göre değişik şekilde kaydedilebilecek.


Bu menü, tıklamış olduğunuz resim ile ne yapılması gerektiğine karar vereceğiniz şekilde değiştirilmiş.


Firefox 3 sizi her şüpheli indirmeden önce uyaracak.

KAYNAK: CHİP ONLİNE
RESİMLERİN KAYNAĞI

Bu yazıyı beğendiyseniz RSS akışına abone olarak yeni yazılarımızı e-posta aracılığıyla takip edebilirsiniz. Bu link ile abone olabilirsiniz.

0 yorum var.: