Değişik Bir Deney :)

Değişik Bir Deney :)

İngiliz bir yazılım geliştiricisi olan Andy Brice, geliştirdiği yazılımların indirme sitelerindeki sıralamasından ve aldığı puanlardan kuşku duyar. Bir deney hazırlar, bir metin dosyası yaratır ve içine “this program does nothing at all” yani “bu yazılım hiç bir işe yaramaz” yazar. Uzantısını .exe olarak değiştirir ve 1033 adet indirme sitesine gönderir. ” if you can call it that, won’t even run.” Ve ilginç olaylar bu noktada başlar.

Programın tanımına, “bu program hiç bir şey yapmaz” yazar. Hatta bir ekran görüntüsü bile hazırlar bu yazılımın işe yaramayan bir dosya olduğuna dair.

Sonuç olarak “yazılımı” 218adet web sayfasında yayınlanır. Hatta bir çoğunda ödül bile alır. Yazılımı kabul etmeyen sitelerden gelen cevaplar ise, bu türde yazılımları kabul etmediklerini söyleyen otomatik cevaplardır.

aşağıdaki resimde, bu sözde yazılımı listeleyen bir site var ve çok iyi kullanıcı puanları toplamış. Ayrıca adware, spyware ve virüs içermediği yazıyor.

Kaynak: Doctus.NET

Bu yazıyı beğendiyseniz RSS akışına abone olarak yeni yazılarımızı e-posta aracılığıyla takip edebilirsiniz. Bu link ile abone olabilirsiniz.

0 yorum var.: