Microsoft: "Windows 7" 2010'da piyasaya sürülecek

Microsoft: "Windows 7" 2010'da piyasaya sürülecek

Microsoft yeni işletim sistemi Windows 7'yi 2010 yılında piyasaya sunacağını açıkladı.

Bugüne kadar piyasada Micosoft Windows 7'nin 2010 ile 2012 arasında bir tarihte satışa sunulması beklendiğne dair söylentiler dönüyordu. Bu hafta içi Orlando'da yapılan Microsoft's Global Exchange (MGX) kongresinde, Microsoft Windows 7'nin 2009 yılı sonu ve 2010 yılının ilk günleri arasında bir tarihte piyasaya çıkacağı tüm dünyaya duyuruldu.

Toplantıda Windows 7 hakkındaki ilk bilgiler de verildi. Windows 7 işletim sistemi hem 32bit, hem de 64bit sistemler için özel olarak piyasaya çıkacak. Sunucu bilgisayarlar için aşılması oldukça güç bir güvenlik duvarı ve sistem monitörünü barındıracak olan Windows 7, uygulamaları kullanıcılarınıza bir servis olarak dağıtmanıyı, bilgisayar yönetimini esnekleştirmeyi, yazılım envanter yönetimi yapmayı ve bilgisayarlarda bir sorun olduğunda bilgileri kurtarmanızı kolaylaştırmayı sağlayan araçları bir arada sunan Microsoft Desktop Optimization Pack'in en gelişmiş sürümüyle entegre olarak gelecek.

Kaynak: www.chip.com.tr

bu microsoft da iyi alıştı işletim sistemi çıkarmaya =) bakalım bu tutcak mı vista bence pek tutmadı ha? =) xp'ye devam kardeşim 2010'a kadar...

Bu yazıyı beğendiyseniz RSS akışına abone olarak yeni yazılarımızı e-posta aracılığıyla takip edebilirsiniz. Bu link ile abone olabilirsiniz.

0 yorum var.: