Google’dan Googleimagehost.com’a Dava!

Google’dan Googleimagehost.com’a Dava!

arkadaşlar google'ın isim kullanım davasını ilk kez duydum vala hemen tüm webmaster arkadaşlar duysun istedim... içinde google kelimesi geçen domain almayın yoksa iş size de patlarmış... haberin yalancısıyım tabi. bi abimin de vardı google diye başlayan sitesi hemen söyleyeyim de ayağını ona göre uzatsın =)

Google’dan Googleimagehost.com’a Dava!

Google, içerisinde Google adının geçtiği Googleimagehost.com için de yasal hareket başlatmak istiyor. Davanın arkasındaki sebep, Google markasının üçüncü şahıslar tarafından kullanılabilme şartlarına uymaması.

Googleimagehost.com sitesi, son zamanlarda çok fazla artan resim yükleme sitesi. Resminizi buraya yüklüyorsunuz. Daha sonra yüklediğiniz resmi, siteden alacağınız kodla, forumlara ve web sitelere ekleyerek kullanabiliyorsunuz.

Google, isminin kullanıldığı domainleri satın alan kişiler hakkında hemen yasal işlem başlatıyor. Google, geçtiğimiz gün, içerisinde Google isminin yer aldığı dört adet domain satın alan Hollanda’lı bir kişiye dava açma aşamasındaydı.

Bu yazıyı beğendiyseniz RSS akışına abone olarak yeni yazılarımızı e-posta aracılığıyla takip edebilirsiniz. Bu link ile abone olabilirsiniz.

0 yorum var.: